• 0 216 620 89 86

ANA SAYFA  »  HİZMETLERİMİZ   »  MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ

MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ

Doğalgaz Kalorifer Kazanı

Doğalgaz bir dairede veya işyerinde bireysel olarak (kombi ile) kullanılabileceği gibi merkezi sistemle (kalorifer kazanı ile) bir apartman veya iş merkezinde de kullanılabilir...

Uzmanlar Avrupa"da 4 kattan fazla olan yapılarda merkezi ısıtma sistemlerinin zorunlu olduğunu belirtmektedirler. Günümüzde devlet tarafından yapılan teşviklerle büyük inşaat firmaları yeni projelerinde kombi değil merkezi ısıtma sistemi kullanmaktadır.

Merkezi ısıtma; kalorifer kazanı, brülör[1], otomatik kontrol, vana, pompa, doğalgaz sayacı gibi temel unsurlardan oluşan bir sistemdir.

Kömürlü ya da fueloilli kalorifer kazanları ile ısıtılan apartmanların doğalgazlı merkezi sistemlere geçmeleri ekonomik, temiz ve kullanışlı olması bakımından avantajlıdır.

Ortak bir kalorifer kazanı kullanan daireler veya işyerleri, sıcak su sayacı gibi ek ölçme cihazları kullanarak gaz giderini tam olarak pay edebilirler. Kullandıkları enerji kadar ödeme yapabilirler.

Doğalgazın radyatörlerde termostatlı vana kullanılması ile son derece kontrollü olarak yakılabilmesi sonucunda hem konfor hem de büyük miktarda yakıt tasarrufu sağlar.


[1]Brülör:Yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılarak tam olarak yakılmasını sağlayan cihaz.

 


2018. Copyright © Kızılay Doğalgaz Mühendislik. Tüm hakları saklıdır.

Avinga | XML